Ykköstyypit ry järjestää kaikille ykköstyypin diabeetikoille avoimen etädinnerin ryhmävideopuheluna sunnuntaina 24.1.2021 klo 19:00.
Tässä sessiossa ei ole erillistä aihetta, joten sana on jotakuinkin vapaa!
Etädinnerin aikana saa syödä tai olla syömättä, saa juoda tai olla juomatta ja saa puhua tai enemmän kuunnella — ihan miltä itsestä tuntuu. Omaa videokuvaa saa myös näyttää tai olla vain pelkällä äänellä mukana, sekin käy.
Mukaan pääset tästä
Huone aukeaa klo 18.45.
Meeting ID: 929 0466 6507
Passcode: 260460
Osallistuminen onnistuu kännykällä, padilla ja tietokoneella, ja työvälineenä toimii Zoom. Lataa tätä varten siis Zoomin appi sovelluskaupastasi. Tietokoneella yhteys toimii myös selaimessa.
HUOM! Koska mikrofonit ovat hyvin herkkiä ottamaan ääntä myös puhujan ympäristöstä, suosittelemme osallistumaan mahdollisimman hiljaisesta tilasta, eli sulkeudu vaikkapa omaan huoneeseen session ajaksi :). Erittäin suositeltavaa on myös käyttää kuulokkeita, mieluusti mikrofonillisia sellaisia.
Ja kyllä, voit osallistua vaikket olisi jäsen!
Alla screenshot eräästä sessiostamme :).
PS: Odotellessasi etädinneriä käy tutustumassa meidän keskusteluryhmiin!
Asiaryhmä: Facebook, WhatsApp, Signal
Höpötysboksi: Facebook, WhatsApp, Signal
Asiaryhmässä d-puheet, höpötyspuolella kaikki muukin eli vapaa sana.

Koronamuistilista
- Älä osallistu tapahtumaan jos olet flunssassa/kuumeessa, vatsataudissa, muuten kipeänä tai sinulla on koronavirukseen viittaavia oireita.
- Älä osallistu tapahtumaan jos olet tullut ulkomailta viimeisen 14 päivän sisällä.
- Jos olet epävarma osallistumisestasi, älä osallistu tapahtumaan. Tapahtumia järjestetään jatkossakin.
- Suosittelemme vahvasti noudattamaan tehokasta hygieniaa ja muita THL:n vinkkejä joilla minimoidaan viruksen leviämismahdollisuuksia.
1 Pingback